Ciąża jest czasem, w jakim kobieta powinna szczególnie myśleć o własne zęby.

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Ciąża jest czasem, w jakim kobieta powinna szczególnie pytać o nasze zęby. Stanowią one w ostatnim momencie wielu dużo osłabione oraz odpowiednie na próchnicę, ponieważ prowadzące się dziecko zabiera mamie cenne minerały. Także wiele osób ogranicza mycie zębów z początku krwawiących dziąseł, co sprzyja rozwojowi płytki nazębnej i osadom. Jeśli dołożymy do tego znane podjadanie słodkich pokarmów, otrzymamy doskonałe powody do wzroście bakterii, zagrażających także żyjącemu w brzuchu mamy dziecku.

Więc w terminie ciąży szczególnie znaczące jest regularne odwiedzanie stomatologa. Jeżeli przyszła mama nie zdążyła wyleczyć zębów przed wydarzeniem w ciążę, najlepszym etapem będzie środkowy trymestr, czyli 3 – 6 miesiąc.

Podczas ciąży można bezpiecznie przeprowadzać większość zabiegów stomatologiczych:

Bezpieczne wypełnianie ubytków – materiały adekwatne do tworzenia zastosowań nie przenikają poza ząb a nie są niebezpieczeństwa dla płodu. Małe ubytki skutecznie działamy bez potrzeb podawania znieczulenia, hamując rozwój próchnicy z pomocą dla mamy a dziecka.

Odpowiednio dobrane znieczulenie – niezmiernie znaczące jest poinformowanie naszego stomatologa o ciąży przed zabiegiem, też takim, który potrzebuje znieczulenia miejscowego. Wybierze on to środek nieobkurczający naczyń krwionośnych, bezpieczny dla płodu.

Leczenie kanałowe – w przypadku leczenia endodontycznego, odkładamy się z zastosowaniem zdjęcia RTG, zakładając czasowe wypełnienie do kanałów a kończąc leczenie po narodzeniu się dziecka.

Wybielanie zębów i sposoby profilaktyczne – wpływ środków dostarczających do tłumaczenia nie jest do tyłu przebadany pod kątem działania na płód, dlatego radzimy odłożyć ten brak na poziom po porodzie. W sezonie ciąży zabieg wybielania można skutecznie zastąpić wykonując profesjonalną higienizację, która oprócz uczucia odświeżenia ochroni zęby przed szkodliwymi złogami i rozwojem bakterii.