Duże kolonie mrówek w miejscowości domów nagle stoją się prawdziwym utrapieniem

Duże kolonie mrówek w prowincji domów już stają się prawdziwym utrapieniem – szukając pożywienia opadają na stół, jeżdżą po chodnikach, często nawet przystępują do zakładzie. Dziwimy się kiedyś jak efektywnie wytępić mrówki?

Systemy na mrówki w ogrodzie

Metod zwalczania mrówek istnieje pełno, lecz dopiero nieliczne są skuteczne. Swoje metody ekologiczne (mąka kukurydziana, proszek do pieczenia, wrzątek, miód, cytryna, czosnek, liście pomidorów lub pokrzyw) rzadko bywają pomocne przy dużej sum mrówek. Aby skutecznie pozbyć się mrówek. należy zastosować chemiczne środki.

Metody usuwania mrówek w parku

Najskuteczniejsza metodą zwalczania mrówek w parku jest zlokalizowanie ich centra i zniszczenie go przy wykorzystaniu insektycydu. Gdyby nie wiemy dokąd stwierdza się mrowisko o zastosować zatrutą przynętę. Może ona funkcjonowań w metodzie proszku, tabletek lub żelu. Mrówki chętnie przyjmują preparat i przesuwają do gniazda, powodując likwidację matki również nietypowych pracowników. Można oraz skorzystać preparaty owadobójcze w aerozolu lub wyłożyć bardzo dynamiczne płytki na owady biegające.