Garaż to pole, gdzie przechowujemy samochody, motocykle, rowery także sporo różnych ważnych przedmiotów.

Reklama: Zabezpieczenia specjalne Bydgoszcz

Garaż to miejsce, gdzie przechowujemy samochody, motocykle, rowery i wiele nowych wartościowych przedmiotów. Gdyby jesteśmy szczęściarzami i garaż korzystamy w budynku albo w jego sąsiedztwie ryzyko włamania oraz kradzieży jest wyraźnie mniejsze.

Jednakże, często garaże uważają się poza terenem zamieszkania, zwykle w znacznych obszarach miejskich. Lokalizacja takich garaży często powoduje, że zajęcia też są idealne dla złodziei. Jak w takiej formie zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą?

Jest obecne dość niemożliwe do spełnienia. Pewnie im większa brama i zamknięcie, tym złodziejowi trudniej. Z drugiej strony – bardzo wartościowe zabezpieczenia fizyczne są informacją dla złodzieja, iż w własnym garażu prawdopodobnie być „piękno” dużego zainteresowania. Pokonanie zabezpieczeń mechanicznych, specjalnie na odludziu, nie jest jakiegoś znaczącego utrudnienia.

W takiej form popularną formą zabezpieczenia mogą stanowić wideo alarmy GPRS. Istnieją wtedy urządzenia alarmowe, które zaopatrzone są w aparat fotograficzny, czujnik ruchu, podświetlenie w podczerwieni, syrenę alarmową i moduł komunikacyjny. Ich pierwotną pracą jest wykrywanie trendu i wprowadzanie właściciela o zdarzeniu będącym stanowisko w garażu.

W formy, gdy czujnik ruchu wykryje nieuprawnioną kobietę w garażu, zostanie stworzone zdjęcie tej twarze i natychmiastowo wysłane w stylu MMS do właściciela garażu. Właściciel – istniejąc w byciu takiej informacji – może już zareagować wzywając np. policję lub firmę ochroniarską. I danie może wygenerować alarm dźwiękowy, który przy odrobinie szczęścia odstraszy złodzieja. Jeśli jednak złodziejowi uda się kradzież naszego mienia – właściciel garażu kierować będzie przedmiotem, który zapewni organom ścigania złapanie złodzieja i odzyskanie bycia.

Urządzenia typu wideo alarm GPRS to niewielkie, kompaktowe urządzenia elektroniczne, potrzebujące do produkcji zasilania zewnętrznego (w składzie istnieje jeszcze akumulator dopuszczający do 8 godz. pracy bez zasilania) oraz karty SIM (urządzenie godzi się przez Internet z serwerem, na jakim daje zrobione zdjęcia) oraz wysyła komunikaty SMS / MMS do pracodawcy.

Stanowi toż dosyć niedrogie oraz bardzo skuteczne urządzenie, które umożliwi nam na pomoc naszego dobytku w znaczeniach odosobnionych bądź okresowo pozbawionych nadzoru.