Gdy tworzę określić koszt inwestycji w przebywanie na aukcja lub pod wynajem?

Reklama: Domy Bydgoszcz

Kiedy mam oszacować koszt inwestycji w stanie na sprzedaż lub pod wynajem ? To jedyne z pytań, które słyszę bardzo często, szczególnie od początkujących przedsiębiorców. Odpowiedź jest właściwie prosta. Potrzebujesz policzyć dokładnie całkowite koszty jakich się spodziewasz i podać do ostatniej kwoty 15 % … A oczywiście na serio. W popularności koszty potrzebujesz uwzględnić wszystkie koszty jakie ponosisz w ruchu z inwestycją, czyli koszty zakupu nieruchomości, koszty utrzymania, koszty remontu i wyposażenia, i koszty sprzedaży lub wynajmu. W nowoczesnym artykule omówię szczegółowo wszystkie pozycje.

Koszty zakupu nieruchomości

Mówiąc o kosztach zakupu jestem tutaj na pamięci wszelkie koszty jakie poniesiesz przy zakupie nieruchomości. Jeśli współpracujesz z pośrednikiem, toż w ostatniej sytuacji uwzględniasz jego prowizję. Jeśli finansujesz naszą inwestycję kredytem, to w niniejszej pracy uwzględniasz koszty kredytu, które ponosisz jednorazowo. Utarło się, iż to klienci ponosi koszty umowy notarialnej. Do ostatniego powstają i koszty odpisów, wpisu do lektury wieczystej, podatku PCC. O ile niektóre spośród nich są to wydatki urzędowe, czyli z głowy narzucone ustawą lub prawem, obecne na przykład koszty taksy notarialnej zawsze, a toż ciągle warto negocjować. Pamiętaj, że notariusz to też biznesmen i te powinno mu chcieć, gdyby to dzisiaj spośród jego pomocy skorzystał. Zawsze rekomenduję inwestorom zbudowanie zespołu ‘doradców’, z jakimi na pewne współpracują przy naszych inwestycjach. Jednym spośród takich doradców powinien stanowić teraz notariusz, który dzięki stałej współpracy będzie traktował cię bardzo również w istoty terminów kiedy a w spraw stawek taksy notarialnej.

Koszty tego utrzymania nieruchomości

To koszty nieruchomości, które ponosisz w momencie pomiędzy zakupem i sprzedażą. Uwzględnij w tej funkcji min: raty kredytu, podatki od nieruchomości, zaliczki na obsługę i media, zaliczki na fundusz remontowy, opłaty za media, koszty ubezpieczenia itp.

Koszty remontu

Najczęściej chyba pojawiające się pytanie przy okazji dyskusji na temat flipów to badanie: ‘jak właśnie oszacować koszty remontu?’. Niestety odpowiedź na owo dbanie nie istnieje taka oczywista. Poleca się, że szacowanie kosztów remontu to sztuka, której tłumaczysz się wraz z innymi inwestycjami. Plus to jest fakt. Nie w naszym końcu nie brakuje specjalistów i specjalistów od remontów. Na ich temat powstają nawet programy kabaretowe, jak choćby słynne już ‘będzie człowiek zadowolony’. Ta zła sława tak zwanych ‘fachowców’ mocno ciąży na branży.

Zalecam, aby na wstępie posiłkować się znają (i wyceną) kontraktora. Posiadanie w ogóle doradców zaufanego generalnego wykonawcy budowlanego (kontraktora) jest szczególnie istotne.

Oprócz kosztów ekipy remontowej oraz materiałów, tym co generuje kurs jest moment.

Prawdopodobnie nie powinnam się do ostatniego przyznawać, ale niestety, zrobię to. Uważam, że samodzielne oszacowanie kosztów remontu to wartość, jaka jest zazwyczaj jeszcze poza moim zasięgiem. Oczywiście mam podstawowe wzięcie na fakt tego, ile powinien kosztować remont w dziale kosmetycznym i pierwszym. Choć im dużo zaawansowane funkcje zawodowe tworzą w sztukę, tymże niezwykle chcę opinii specjalisty. Ponieważ przechodzę w bliskim składzie sprawdzonego generalnego wykonawcę. Wiem, wiem prawdziwa szczęściara ze mnie. Jednak więc nie samo szczęście, tylko wypracowany efekt. Dlatego uważam, że na początku sprawy z nieruchomościami musisz sobie odpowiedzieć na pewne niezmiernie ważne wydarzenie. Zawiera ono następująco:

Czy wybieram być przedsiębiorcą czy kontraktorem?

Wśród inwestorów znam osoby, które same rozpoczynają się wykonania większości napraw oraz mniej ciężkich prac remontowych. Niektórzy długie tygodnie potrafią spędzić na terenie budowy, ubabrani w barwie i kleju. Bez urazy, takie zwolnienie z pewnością pomaga zmniejszyć koszty. Jednak nie koniecznie pomaga zaoszczędzić czas. Gdy się już pewnie domyślasz nie jestem zwolenniczką tak częstej w bliskim świecie strategii ‚wszystko robię sam’. Być że możesz sam pomalować mieszkanie, żyć że posiadasz te położyć glazurę, terakotę, naprawić ziemię i dać instalację elektryczną. Moim przekonaniem jednak, jako inwestor powinieneś raczej szukać innych okazji, rozmawiać ze sprzedającymi, negocjować, pozyskiwać kapitał, edukować się i spędzać atmosfera w towarzystwie innych inwestorów zaś nie babrać się w krwi i kleju. Dlatego właśnie chcę bycie inwestorem. Stąd te rekomenduję przekonanie do wymianie sprawnego kontraktora, który będzie ci był pomocą zarówno przy remoncie kiedy również przy oszacowaniu kosztów. Jestem inna dostawania się przez inwestora roli kontraktora, samodzielnej oceny kosztów remontu, a teraz odradzam to szczególnie przy bardziej zaawansowanych projektach.

O tymże jakże współpracować z wykonawcą budowlanym przeczytasz w współczesnym produkcie

Koszty odsprzedaży/ wynajmu

To całkowite koszty, jakie poniesiesz w kontaktu z sprzedażą lub najmem nieruchomości. W ostatnim między innymi koszty home stagingu, zakupu sprzętów oraz akcesoriów, ich transport i ewentualne magazynowanie. Na fakt stagingu przeczytasz dobrze w ostatnim artykule.

Kolejna pozycja, jaką potrzebujesz uwzględnić to wydatki ogłoszeń. Ogłoszenia na portalach internetowych najczęściej są bezpłatne, a czasem warto zainwestować kilka złotych w poznanie oferty, ponieważ to wzmacnia jej widoczność, oraz co wewnątrz tym idzie zainteresowanie ofertą.

Jeśli przy sprzedaży/ najmie współpracujesz z pośrednikami nieruchomości (co rekomenduję zwłaszcza na początku), wtedy w kosztach uwzględnić musisz także prowizję pośrednika. Wysokość prowizji to pewnie element podlegający negocjacji, do czego wpływam.

Jeśli poważnie myślisz o zarabianiu na działkach, to nieco będziesz wymagał się przyzwyczaić do płacenia podatków.

Podatek z sprzedaży nieruchomości

W przepisach istnieje co prawda możliwość zwolnienia z podatku w sukcesie sprzedaży nieruchomości po pięciu latach z chwili jej uzyskania. To lecz nie tworzy w rachubę w wypadku flipów. Nowa okazja na zdjęcie z podatku, to wydatkowanie środków ze sprzedaży nieruchomości na kolejny cel mieszkaniowy. A także spośród aktualnym będzie niestety w wypadku flipów. Szczególnie jeżeli w czasie jednego roku podatkowego przeprowadzisz kilka transakcji kupna i sprzedaży.

Podatek za sprzedaż nieruchomości przed upływem pięciu lat z chwili jej dostania wynosi 19 % osiągniętego dochodu. Dochód jest różnicę między zyskiem z odpłatnego zbycia nieruchomości, a kosztami uzyskania przychodu, powiększoną o sumę odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od zbywanych nieruchomości. Obliczony w ostatni rób podatek należy dać w momencie złożenia zeznania za rok podatkowy, w jakim nastąpiła sprzedaż nieruchomości.

Podatek od wynajmu nieruchomości

W ramach najmu prywatnego możesz wybrać ryczałt (8,5% od przychodu) lub zasady ogólne (18% lub 32% od dochodu). Możesz i rozliczyć najem w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, jaka prawdopodobnie istnieć opodatkowana na wartościach ogólnych (18% lub 32% od dochodu) czyli na podstawach podatku liniowego (19% od dochodu).

Głównym kryterium wyboru metody opodatkowania jest oczywiście wysokość podatku do dania. Chociaż w wypadku lokat w nieruchomości pod wynajem, uważa się i pod więc wtedy, na którym etapie swojej metodzie inwestycyjnej aktualnie inwestor się znajduje. Lub jesteś już zbudowany portfel nieruchomości i obchodzi ci wyłącznie na minimalizowaniu zobowiązań podatkowych ? Czy może raczej dopiero robisz własne portfolio nieruchomości a planujesz chce obecni na siły kredytowej.

Zysk

Jako profesjonalny inwestor powinieneś też zaplanować swój zysk. Czyli minimalny zarobek, jaki chcesz uzyskać na poszczególnym programie. Kiedy się do tego zabrać? Wysokość twojego dochodzie w olbrzymiej wartości determinować będzie poziom cenowy samej inwestycji. W przypadku flipów zakup i sprzedaż małego pomieszczenia za 200 000zł nie wygeneruje dla ciebie takiego samego sukcesu jak kup i sprzedaż apartamentu za 800 000zł. Zaangażowanie gotówki i poziom ryzyka przy inwestycji za 800 0000zł są o moc większe, dlatego i planowany zysk powinien stanowić jaśniejszy. Mam możliwość, że to znasz. Początkujący inwestorzy częściej uzależnieni są przystać na krótszy zysk. Zarobienie choćby 10 000zł na pierwszym flipie jest oglądane w klasie sukcesu. A gdy uzmysłowisz sobie, ile klimatu oraz siły zajmuje się we flipping, raczej nie będziesz chciał się zgadzać się na aukcja niskie zarobki.

Wysokość zysku powinna stanowić skłonna z poziomu ryzyka.

Co drugiego jak bycie wymaga tylko kosmetycznych poprawek, i co innego jak umawiasz się w piękny remont. Wyższe ryzyko zawsze powinno obejmować swoje odbicie w większym zysku. Również jest z czasem, jeśli projekt angażuje więcej czasu, to ponad powinno tworzyć bezpośrednie odzwierciedlenie w czyściejszym zysku. Inaczej wycenisz projekt, w który zaangażujesz zaledwie kilka tygodni swojego czasu, a inaczej cel w który angażujesz kilka miesięcy.