Kiedy indeks mobilny Google? Jak uczy Search Engine Land, Google planuje indeksować strony oddzielnie dla desktopu i oddzielnie dla urządzeń mobilnych.

Reklama: Specjaliści SEO Bydgoszcz

Kiedy indeks mobilny Google? Jak mówi Search Engine Land, Google planuje indeksować strony oddzielnie dla desktopu i oddzielnie dla urządzeń mobilnych. Cele te potwierdził Gary Illyes i dodał, że indeks wyników mobilnych stanie się wkrótce tym głównym. 

W ciągu kilku miesięcy Google zamierza stworzyć własny indeks stron wyświetlany użytkownikom urządzeń mobilnych – donosi Barry Schwartz na łamach serwisu Search Engine Land. – Ten oczywiście indeks mobilny Google (mobile search index) ma zostać się indeksem priorytetowym odpowiedzialnym za dopasowanie wyników wyszukiwania do zapytań użytkowników. Pozostały indeks ścian w możliwości desktopowej (desktop search index) tworzy żyć stale rozwijany, natomiast nie będzie aktualizowany tak często jak lista stron mobilnych.

Oddzielny indeks mobilny Google może świadczyć, że nawet traktując te same mechanizmy i urządzenia nasza strona może mieć piękniejsze bądź niższe pomieszczenie w relacji z tego, czy wykaże się w SERPach na laptopie czyli na przykład na smartfonie.

Stanowi to inna zmiana w ramach idei Mobile First, która składa przystosowanie stron internetowych do wygodnego przeglądania na urządzeniach mobilnych. O planach poinformował w czwartek (13.10) Garry Illyes, webmaster trends analyst w Google’u. Search Engine Land wzięło spośród niego też informację, że nastąpi więc „w czasu kilku miesięcy”.

Pierwsze wiadomości o własnym indeksie pojawiły się w branżowej prasie obecnie w dawnym roku, ale gdy robi Schwartz, zazwyczaj nie oczywiście niczym on oczywiście jest działać. Budzi się wiele pytań. Czy skoro indeks mobilny będzie ostatnim istotnym to czyli będzie trudny także za dopasowanie wyników do zapytań wpisywanych w desktopowej wersji wyszukiwarki? Czy lista wyników wyświetli to tylko strony dobrane do urządzeń mobilnych? I w tyle jakie stanowisko będzie stanowił „przestrzały” indeks desktopowy? Choć czerpanie z Google na komputerach dużych jest obecnie krótsze niż na urządzeniach mobilnych, to jeszcze płaci za znaczną część ruchu.