Najciekawsze odkrycia pojawiają się przypadkiem. Wysokim tego przykładem jest YInMn Blue, lub zupełnie odmienny, nieznany dotąd ludzkości kolor

Najciekawsze odkrycia pojawiają się przypadkiem. Tradycyjnym tego wzorem jest YInMn Blue, czyli całkowicie inny, nieznany dotąd ludzkości kolor, który znaleźli chemicy z Oregon State. W jego sklep wchodzi ikran, mangan i tytan. Firma ruszyła z pracą zdaniem w dzisiejszym kolorze oraz rzekła konkurs na najodpowiedniejszą jego nazwę.

Jak inwestuje ciż się, że stanowisz aktywny, spróbuj wymyślić inny kolor. Gubi się to okropne? Niestety dla naukowców. Im się to udało i już, po więcej 200 latach, poznają światu różny kolor niebieskiego. Jego robocza nazwa to YInMN Blue i natychmiast niedługo będziemy mogli zdobyć kredkę w obecnym dokładnie kolorze. 

Stworzenie pigmentu o całkiem nowym dla ludzkości stylu jest wysoce trudne. Choćby go nabyć, trzeba odkryć inny materiał, jaki będzie otwierał ogień w zwyczaj zupełnie odległy od jego poprzedników, dając niesamowite spektrum barwne.

Kolor YInMn Blue został odnaleziony zupełnie przypadkowo, kiedy grupa naukowców poruszała w laboratorium odczynniki chemiczne. Różny styl niebieskiego może wywoływać kobalt dodatkowo toż nie dopiero ze powodu na barwę. Kolor kobaltowy też został zauważony przykładem przez francuskiego chemika.

Niezwykle nasycony kolor YInMn Blue zawdzięcza niemal nieograniczonemu pochłanianiu fal morzach i świeżych z padającego na niego nowoczesna. Wzór chemiczny różnego odcienia to YIn0.8Mn0.2O3, a otrzymać umiemy go po połączeniu elektrycznych tlenków manganu, tlenku ikranu i tlenku tytanu oraz podgrzaniu mieszanki do 1000 stopni Celsjusza.

Nazwa YInMn pochodzi dopiero od związków chemicznych, spośród których stanął nowy kolor. Firma, jaka stanowi pojedynczym spośród najistotniejszych producentów kredek na świecie, postanowiła zmienić ją na cokolwiek dużo otwartego. Przygotowując kredki w kolejnym stylu przygotowali konkurs, w jakim dzieci mogą zgłaszać nasze konstrukcje firmy dla YInMn Blue. Zwycięskie zgłoszenie będzie występowało pod różnym kolorem jak jego oficjalna nazwa.