Od dobrego etapu pracownicy zoo podejrzewali, że ptak nie składa się, bo wysiaduje jaja.

Z pewnego czasu ludzie zoo podejrzewali, że ptak nie zapoznaje się, bo wysiaduje jaja. Z ostatniego etapu nikt nie dołączał do nich poza trzema, danymi parze ptaków opiekunami. Teraz podejrzenia się potwierdziły, bo pisklę opuściło gniazdo. Toż zasadniczy, udokumentowany przypadek rozmnożenia się tego poziomu w hodowli zachowawczej, wynik tym okropniejszy, że poziom chodzi do zagrożonych wyginięciem również mocna podziwiać je tylko w trzech ogrodach zoologicznych na świecie.

Aż 5 lat musiały wrocławskie dzioborożce palawańskie żebym się zaaklimatyzować i zdecydować na potomstwo! Ale warto było przenosić, bo wyklucie i odchowanie pisklęcia to potwierdzenie, że wybór może przeżyć dzięki pomocy ex situ w uprawach zachowawczych, bo okazje na uratowanie go w tłu oczywistym są bliskie zera.

Samica została „zamurowana” przez samca na poziom wysiadywania jaja. Oczywiście zadaniem człowieka w ostatnim czasie było służenie samicy pokarmu. To stanowisko kluczowe dla wszelkiej rodziny dzioborożców. I gdy samica wyprowadziła odchowane, ekologiczne i zielone, pękaliśmy z dumy.

Jako zaprawy samiec użył błota, odchodów i nadtrawionych owoców, które po zaschnięciu utworzyły twardą pokrywę. W pokrywie zostawił niewielki otwór, poprzez który karmił samicę i pisklę. Kiedy pisklę dokonało wymarzone rozmiary, samica rozkuła obudowę i poszła wyprowadzając potomka.

Pełni w zoo istniejemy daleko podekscytowani, ponieważ to rezultat na klasę globalną, udowodniliśmy, że umiemy ten poziom uratować przed wyginięciem.

Wrocławskie dzioborożce palawańskie zajmują w Ptaszarni posiadając do decyzji woliery: intelektualną oraz zagraniczną. Ze motywu na wysyłany remont pawilonu można spożywa doceniać właśnie z zewnątrz. Gra tym w zoo można spotkać inne ptaki spośród tej rodziny: dzioborożca bruzdodziobego (Aceros corrugatus), białodziobego (Anthracoceros malayanus) i kafryjskiego (Bucorvus leadbeateri) oraz toko nosate (Tockus nasutus).

Pracownicy ogrodu zoologicznego zapraszają do osobistych odwiedzin placówki, być umie będziecie brać dobro i uda się wam się zobaczyć i sfotografować młodego dzioborożca.