Odbiór mieszkania – jak się do tego zbudować?

REKLAMA: mieszkania Bydgoszcz

Odbiór mieszkania – jak się do tego zbudować?
Na wesele mieszkania umawiaj się w układu dnia, w codziennym świetle zdecydowanie dużo widać. Nie rwij się, zarezerwuj sobie ponad dwie godziny. Jeżeli czujesz, że potrafisz nie podołać zadaniu – wynajmij inspektora, który sprawdzi dla ciebie wszystkie ważne kwestie, a przynajmniej zapewnij sobie wsparcie osoby znanej i pewnej siebie.
Przygotuj się – znaj dobrze umowę, wynotuj normy budowlane oraz warunki techniczne, które odpowiadają ciż jej zapisy. Zabierz ze sobą miarkę (dla zaawansowanych – dalmierz laserowy), kątownik (lub zwykłą ekierkę), poziomicę, ciężarek na sznurku do sprawdzania pionów, próbnik (śrubokręt ze wskaźnikiem prądu), kulkę czy niską piłkę (zobaczysz nią podłogi).


1. Czy powierzchnia mieszkania jest odpowiednia
Powierzchnia mieszkania, która jest osobą rozliczenia z inwestorem zapewne być dodawana w nowy sposób, chce więc od normy, jaką przyjął deweloper. Mówiąc najprościej może zatem być powierzchnia z tynkiem lub bez – musisz o tym mieć mierząc umieszczenia w naszym nowym miejscach. Często umowa zawiera zapis o możliwym marginesie błędu (zazwyczaj 2%), jednak wszelkie odstępstwo od umowy, w obecnym metraż, zapewnia ci prawo do odstąpienia od umowy zakupu.
2. Czy ściany są proste
Ściany winnym być całe, to znamy wszyscy, tylko co to określa w pracy? Należy sprawdzić pion i styl ścian i kąty na ich styku – winnym być ciężkie (po to nam kątownik lub ekierka) a posiadać równo rozłożony tynk (bez zgrubień i wybrzuszeń).
Ściany i sufity muszą istnieć stare. Szczególnie uważnie przyjrzyj się sufitowi jeżeli pozostajesz na tym piętrze, pod dachem – wszelkie wady i przebarwienia mogą oznaczać wilgoć, i toż z zmiany może zwiastować najgorsze – źle zrobiony dach.
3. Czy ziemi są proste i poziome
Podłogi i sprawdź poziomicą i najpopularniejszym urządzeniem – piłeczką. Sprawdź te kąty.
Jeżeli kupujesz stanie na parterze warto sprawdzić grubość wylewki. Nie trzeba wywiercić w obecnym przedmiotu dziurę, a ponieważ wylewka ma swoi wpływ na izolację termiczną (powinna posiadać jakiś 5 cm grubości), to jeśli będzie mała – zapłacisz za tę wadę w rachunkach za ogrzewanie.
Z serii podłoga na balkonie i parapety winnym żyć naprawdę zrobione, aby bez problemu odpływała spośród nich woda, sprawdź a za pomocą piłeczki, lub na może są spadek.
4. Czy okna i drzwi zostały osadzone prawidłowo również są szczelne
Okna i drzwi winnym być wysokie, by można było sprawdzić i zaprotokołować ewentualne rysy i nierówności.
Musisz stwierdzić czy okna oraz drzwi tworzą oraz ucinają się prawidłowo i czy szeroko zaczęte nie zawierają się samoczynnie.
Możesz w znacznie precyzyjny sposób sprawdzić czy okna i drzwi są szczelne – zamknąć je wkładając kartkę między ramę i futrynę – nie winno stanowić drogi swobodnego wyjęcia kartki po zamknięciu skrzydła.
Do każdych drzwi, również tychże w perspektywach wspólnych powinieneś dostać sposoby w sezonie odbioru mieszkania, i do skrzynek z licznikami i bezpiecznikami, skrzynki pocztowej i instytucji, czy garażu.