Oddali się do nas dziadkowie zatroskani o los swojego trzyletniego wnuka, który większoćć dnia spędza przed telewizorem i komputerem

Reklama: Naprawa RTV Bydgoszcz

Zdali się do nas dziadkowie zatroskani o stan swojego trzyletniego wnuka, który większoćć dnia jest przed telewizorem i komputerem. Czytelnicy obawiają się, że potrafi istnieć zatem przyczyną zdiagnozowanej ostatnio u dziecka wady wzroku.

Młodzi, gdy pragną być wielki spokój od ruchliwego dzieciaka, sadzają malucha przed telewizorem na na kilka godzin. To jedyne robią, kiedy chcą dłużej pospać lub zainteresować się komputerem. W rezultacie takiego zachowania wnuk nasz zaczął zezowacPodobne problemy dotyczą nieco starych dzieci.

Nie marzymy dziecku robić przykrości i zabraniać mu zawierania komputera jednak obawiamy się, że pewno wtedy podobieństw się na jego wzroku. Czy posiadamy racjonalne podstawy do niepokoju – pyta pani Marzena z Radomia. Okulary na całkowite mieszkanie O skutki nadmiernego bycia czasu przed komputerem i telewizorem przez dzieci zapytaliśmy w poradni okulistycznej w radomiu. – Komputer posiada bardziej zły wpływ na wzrok niż telewizor. Wpływa on napięcia mięśni ocznych wywołane pracą oka do tzw. „bliży” co jest nacisk na wczesne ujawnienie krótkowzroczności zaś jej rozwój. Im wcześniej pojawi się krótkowzroczność u dziecka tym decyzja wzroku będzie okropniejsza w perspektywy. Pacjent z krótkowzrocznością nosi okulary na pewne, czyli do końca bycia. Dziecko patrząc w telewizor czy monitor komputera rzadziej mruga co powoduje do wysychania powierzchni oka i objawów z ostatnim związanych takich jak mrowienie, pieczenie, uczucie piasku pod powiekami. Aby złagodzić te chorobie należy stosować łatwe w aptekach preparaty sztucznych łez. Odnośnie obawy dziadków o trzyletniego wnuka należałoby rozliczyć się do specjalisty. Zez u trzylatka wymaga dużej oceny oraz działania, tj zbadania co stanowi okazją zeza i dobrego postępowania. Najczęstszą winą jest wada wzroku, która wymaga korekcji okularowej, i w wybranych przypadkach oraz dodatkowo ćwiczeń ortoptycznych. 

Najczęstszą wadą u dzieci jest nadwzroczność, której prowadzić może zez. Nie wolno go bagatelizować tylko odpowiednio leczyć, nosząc okulary korekcyjne, lub robiąc ćwiczenia na specjalnym sprzęcie w ostateczności wskazana jest operacja oka.