Sucha skóra pod oczami to właściwie powszechny problem.

Reklama: Usuwanie zmarszczek Bydgoszcz

Sucha skóra pod oczami to dość powszechny problem. Skóra w obecnym rejonie jest wąska i mała, dlatego łatwiej ulega podrażnieniom i łatwo się starzeje. Konieczna staje się dlatego jej dobra pielęgnacja oraz nawilżenie. Regułą będzie tu stosowanie dobrego kremu pod oczy, jaki nie tylko zadziała nawadniająco, ale i: rozświetli, odżywi, rozjaśni strachy i zredukuje opuchliznę. Do swoich sposobów na przesuszoną skórę należy zaliczyć okłady na oczy (np. z ogórka). 

Skóra pod oczami jest dłuższa niż w wyjątkowych miejscach na osobie. Dodatkowo nie posiada gruczołów łojowych, a co za tym chodzi, naturalnego płaszcza wodno-lipidowego. W poważniejszym stopniu uzależniona jest to na niesprzyjające czynniki zewnętrzne: atmosferyczne (np. wiatr, mróz, silne promieniowanie słoneczne) i mechaniczne (np. nadmierne pocieranie podczas zabiegów pielęgnacyjnych). Suche skóry to dodatkowo efekt zaniedbań pielęgnacyjnych, przede wszystkim braku systematyczności w użytkowaniu nawilżającego kremu pod oczy.

Przesuszona rola w współczesnej okolicy postarza wygląd twarzy, zwłaszcza gdy faktem są także cienie pod oczami wynikające z prześwitywania płytko ułożonych sieci naczyń krwionośnych. Potrafi wtedy powstawać z uwarunkowań genetycznych, jednak jest także objawem niedoboru cennych makroelementów, np. żelaza. Należy pamiętać, że nadmierna suchość skóry wokół oczu kieruje do szybszego powstawania zmarszczek.

Wysuszona skóra w tym terenie twarzy rzadziej tworzy się z chorobami dermatologicznymi, np. z atopowym zapaleniem skóry czy łuszczycą.

Wiele czynników zewnętrznych oddziałuje negatywnie na skórę oczu. Chodzi tu wymienić m.in:

  • nieodpowiednią dietę, tj. drogą w cukry i żywność przetworzoną,
  • palenie papierosów lub goszczenie w zadymionych pomieszczeniach,
  • zbyt niską liczba wypijanej w rytmie dnia wody oraz nadużywanie kawy, czarnej herbaty lub alkoholu,
  • nocny styl życia, niedostateczną ilość snu,
  • brak ochrony przed promieniami UV (nosząc okulary przeciwsłoneczne, pomagamy nie tylko oczy, ale również skórę wokół nich),
  • sprzedaż agresywny demakijaż oraz nadmierne pocieranie skóry, co daje, że trzyma ona sprzedaż mocno rozciągana a z czasem traci swoją elastyczność).
  • Unikając ekspozycji na wymienione czynniki, zapobiegniemy zbyt mocnemu przesuszeniu i przedwczesnemu starzeniu się skóry wokół oczu.

Na zbytu widocznych jest znacznie kremów do uprawy tego dobrego obszaru. Jak wybrać odpowiedni krem pod oczy? Wiadomo, że o skórę w współczesnym obszarze warto oszczędzać już z 20. roku bycia. W tym wieku nie sięgajmy jednak po gęste kremy przeciwzmarszczkowe. W zupełności wystarczy stosowanie lekkich kosmetyków nawilżających na podstawie kwasu hialuronowego, pantenolu bądź olejków ze świetlika, aloesu czy bławatka.

Między 27. a 30. rokiem życia warto skorzystać po bardziej treściwy krem, który będzie zawierał substancje rozświetlające, np. witaminę C, a i kolagen, ekstrakt z kawy, herbaty lub owoców. Dodatkowo świetnie sprawdzi się lekki krem pod oczy na dobę, dokładnie w strukturze żelowej z dozownikiem umożliwiającym precyzyjną aplikację. Sprawdzi się on doskonale pod makijaż i pomoże zlikwidować poranne opuchnięcia coraz powszechnie żyjące w tym wieku.

Powyżej 40. roku bycia skóra wokół oczu potrzebuje już silnej regeneracji. Sięgajmy wtedy po zdrowe i gęste kremy, najlepiej na podstawie retinolu oraz witamin. Dobrze jest, raz na dowolny czas, zmieniać krem pod oczy. Dzięki temu dostarczymy skórze różnorodnych składników odżywczych.

Jeśli chce nam na ostatnim, aby efekt był widoczny szybciej, warto skorzystać po doskonałej form serum pod oczy z większą koncentracją związków skutecznych i eleganckim sposobem aplikacji.

Przy dużym opuchnięciu skóry pod oczami dobrze sprawdzą się domowe okłady na oczy, np. z ogórka lub z trudnych torebek zaparzonej herbaty. W hipermarketach i drogeriach znajdziemy także gotowe żelowe poduszeczki, których pomaganie możemy spotęgować, nosząc spożywa w lodówce.