Tak wielu z nas wzdycha do błękitu nieba i fascynuje się wszelkimi urokami natury.

Reklama: Zespół weselny Bydgoszcz

Naprawdę dużo z nas wzdycha do błękitu nieba i zachwyca się wszelkimi urokami natury. Kwitnące kwiaty uwodzą nas smakiem oraz kolorami, a szumiące drewna w lesie potrafią oczarować swą dziką naturą. Czy skłonność do przyrody i naturalne wyjście do jedzenia można pogodzić z klasyczną oprawą wizualną wesela? Przecież ślub stosuje się z dużą ilością przedmiotów, które kończą swój byt na wysypisku. Taż nie jestem jakimś ‚eco-freakiem’, tylko świetne pomysły do mnie przemawiają. Gdy toż właściwie rozegrać, jeśli chce nam na życiu eko i w dniu ślubu?

Ślub w formacie eko nie musi oznaczać rezygnacji z grupy dekoracji czy z czystego stroju. To trochę kwestia racjonalnego wyboru poszczególnych elementów i świadomego podejmowania decyzji. Po co naprawdę się tym zadręczać? Początków prawdopodobnie być sporo, jednak lub jest przedmiot, co przebije zwyczajną skłonność do natury? Jeśli jej dobro jest Wam na sercu, przemyślcie poniższe podpowiedzi. Nie musicie wprowadzać wszystkiej z nich na swoje przyjęcie, tylko podobno jakaś czy dwie przypadną Wam do smaku.

Napisz na niższe menu ze szwedzkim stołem zamiast wielu dań serwowanych dla wszystkiego

Najwięcej życia na przyjęciach marnuje się właśnie przy klasycznych posiłkach, a zwłaszcza wówczas, gdy kelnerzy nie dopytują z wyprzedzeniem, czy każdy z pracowników będzie zainteresowany kolejnym poczęstunkiem. Rozwiązaniem tegoż problemu pewno istnieć dopiero kilka ciepłych posiłków i szwedzki stół, z jakiego każdy nabiera tylko tyle jedzenia, na ile ma ochotę. Wtedy jest istotna szansa na ostatnie, że podczas wesela wyda się mniej żywności, natomiast toż, co zostanie nietknięte, ważna będzie pozbawić.

Jeśli dopiero szukasz obiektu weselnego, rozważ taki, który wydobywa się blisko kościoła (jeżeli obecne będzie ślub konkordatowy) lub przy Urzędu Stanu Cywilnego. Ideałem jest okazja przejścia z miejsca ceremonii do weselnej sali na piechotę, ale w wielu sukcesach to niemożliwe. To warto zadbać o to, by zaproszone osoby wiedziały, jak trafić na stanowisko przyjęcia, aby nie błądziły dodatkowo nie obracały się w kółko samochodami. Znacznie przydatnym rozwiązaniem jest jeszcze wynajęcie autobusu, autokaru lub busa, który zawiezie pierwszych na miejsce – jeden pojazd to niższe zużycie paliwa i pewność, że ludzie trafią na stanowisko. 

Jeśli marzysz o weselu w charakterze vintage, nie kupuj przedmiotów stworzonych z tanich materiałów, które właśnie imitują wiekowe. Poszukaj ich na wierzchu lub na pchlim targu. Suknia ślubna czy garnitur to niemały koszt i poprawiaj o niepowtarzalnym charakterze. Można, oczywiście, odłożyć je na pamiątkę lub dla dzieci (to kosztowny i pozytywny zwyczaj, gdy matka zostawia swoją suknię ślubną dla córki…sama tak przygotowała) ale gdyby jesteś mały budżet też jesteś dania, że można tu podziałać w trybie eko to równie ładnie będzie jak suknię wypożyczysz. Jeżeli nie chcesz sukni z wypożyczalni, i nadal bliski jest Ostatni klimat eko… może zainteresują Cię też suknie vintage. Tematy nie są nowe, ale za to suknie bardzo duże. 

Chodzi przede wszystkim o dekoracje, które po weselu dotarły na śmietnik. Przykładem są lampiony lub balony, które potrafią robić dobrze, a najczęściej szybko ulegają zniszczeniu jeszcze podczas przyjęcia, a po nim nikt nie zadaje sobie trudności, żebym je rozsupłać i pozbawić powietrza. W kierunek idą zazwyczaj szpikulce i całość ląduje w koszu. Optymalnym podejściem są według mnie dekoracje szklane – wielorazowego użytku.

Trudno wyobrazić sobie, co na szczęściu potrafiło być spełnione z recyklingu. Jednocześnie jest absolutnie wiele możliwości, wśród jakich może odnajdziesz coś dla siebie. Ciekawą propozycją jest designerska, autorska biżuteria (na przykład zrobiona z pamiątkowego kruszcu – możesz zamówić obrączki, jakie zostaną wytworzone ze dalekich kolczyków po babci). Inna opcja to zaproszenia ślubne a różne materiały papierowe uczynione z czarnego papieru. Pozornie szary papier lub karton nie zbliżają się z czymś pięknym i kobietom, lecz toż jedynie pozory. Istnieje jeszcze bardzo firm, które przygotują zaproszenia, zawiadomienia i winietki stworzone z zdrowego dokumentu zaś w smaku zadrukowane ekologicznym tuszem!