Wybór dobrej bramy wymaga dużo trudności, wyjść jest coraz bardzo. Jedym spośród nich istnieje brama samonośna.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Dobór dobrej bramy wymaga dużo trudności, wyjść jest coraz dobrze. Jedym spośród nich istnieje brama samonośna. O czym warto wiedzieć kwalifikując się na takie podejście? Czym brama przesuwna, szynowa rożni się z tej samonośnej?

Przede ludziom w bramach przesuwnych potrzebne jest zainstalowanie specjalnych prowadnic, które potrzebują istnieć przywiązane do podłoża. Podłoże pod takie prowadnice pragnie być doskonale wyrównane i dokładnie przygotowane, w drugim razie pojawią się problemy z lekkim przesuwaniem bramy. W dolnej części bramy wydobywają się specjalne rolki, które zbierają nadmiar zabrudzeń. Rolki zaczynają się zaś po szynie. Wszystko działa sprawnie, do momentu pierwszych opadów śniegu, wówczas swobodne otwieranie prawdopodobnie istnieć utrudnione – śnieg i trwający lód skutecznie że tą funkcja wręcz uniemożliwić. Na tym miejscu dobrze ukazuje się rozwiązanie tj. brama przesuwna – ponieważ sama brama nie wymaga zamontowania żadnych prowadnic.

Brama samonośna odkłada się wyłącznie na rolkach, co niemożliwa skupianie się tam zanieczyszczeń (nie ma szyny). Wyjście jest bezpośrednio droższe, ale wygodniejsze. Skrzydło bramy przesuwnej samonośnej pragnie posiadać jednak przeciwwagę (która posiada zwykle około 45 % długości bramy) co chce też więcej miejsca. Skrzydło bramy samonośnej jest niemal zawodne, unosi się ono wjazdem natomiast nie jest najmniejszego związku z podłożem (zwykle odległość od niego toż 5 do 10 cm)). Dzięki temu istniejące liście czy lód nie przeszkadzają w otwieraniu/zamykaniu się bramy. Ze względu choć na wspomniane rozmiary bramy, stanowi ona wybór cięższa z tej starej szynowej. Spośród tego tez powodu lepiej wyposażyć ja w napęd automatyczny. 

System automatyczny daje szansę wyposażenia bramy samonośnej w rozmaite dodatkowe mechanizmy (czujniki czy fotokomórki). Idzie to na zakończenie już uruchomionej bramy w jakimś przypadku kontaktu z przeszkodami niespodziewanym wejściem dziecka w jej światło.

Żeby wybrać odpowiednio bramę warto zwrócić uwag na to, jak często będzie organizowana. Bramy samonośne szczególnie dobrze ‚spisują’ się na punktach dużych, o charakterze przemysłowym. Warto zdawać sobie sprawę, że napęd automatyczny wymaga odpowiedniej konserwacji. Zwłaszcza przed sezonem zimowym koniecznie powinien go uchronić przed mrozem.