Z dowolnym dniem używamy coraz toż znacznie rozwiniętych techniki.

Reklama: Leczenie trądziku Bydgoszcz

Z wszelkim dniem używamy jeszcze to dużo zaawansowanych techniki. Jak się okazuje są one również przydatne w działaniu trądziku. Poznaj metody, które dobrze uzupełniają leczenie farmakologiczne i stosowanie maści!

Fotoodmładzanie, zamykanie naczynek, depilacja, usuwanie przebarwień – to dopiero wybrane z zabiegów kosmetycznych, do których sprawienia wykorzystywany laser. Jednym ze naszych już od lat sposobów leczenia blizn potrądzikowych jest terapia laserowa, jednak gdy się okazuje potrafi stanowić ona z wynikami stosowana również do działania trądziku. 

Laserowa terapia świetlna pozwoli na zniszczenie bakterii propionobacterium acnes, które sprawiają stany zapalne w zmianach trądzikowych. Wiązka światła wnika dokładnie w skórę i naciska na gruczoły łojowe: zmienia ich granie, dzięki czemu wydają mniejszą liczbę sebum (co zapobiega powstawaniu nowych zaskórniaków, krostek oraz grudek).

Istnieje wiele sposobów terapii laserowych trądziku. Różnią się one wartością działania zaś są mniej lub bardziej inwazyjne. Do najskuteczniejszych metod należą frakcjonowanie nieablacyjne oraz połączenie frakcjonowania z ablacją. Podczas ważnego z nich światło lasera dołącza do głębokich warstw skóry i pracuje pobudzając skórę do regeneracji oraz unormowania pracy gruczołów łojowych.

Jeszcze skuteczniejsza z niej istnieje inna z wymienionych metod, w której jeszcze zaczyna się ablację: usuwającą bakterie zgromadzone w gruczołach łojowych i zwiększającą proces gojenia zmian trądzikowych. Należy przy tym podkreślić, że nowa z wymienionych szkół stanowi bardziej inwazyjna i jednoczy się z dalszym okresem rekonwalescencji.